zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Sen nocy letniej / Święto wiosny


spektakle Izadory Weiss

V Dni Sztuki Tańca, 10 listopada
w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

 

SEN NOCY LETNIEJ
według dramatu Williama Szekspira
 
inscenizacja, dobór muzyki i choreografia Izadora Weiss
muzyka Goran Bregović
kostiumy Gosia Baczyńska

„Weiss wykonała doskonałą pracę narracyjną w swej opowieści (...) Jest to bardzo ludzkie podejście do Snu  – pełne emocji,  zabawy i odważnego ruchu w sprytnej, współczesnej inscenizacji. To spektakl, który można zabrać w dowolne miejsce na świecie i nadal nawiąże on kontakt z publicznością – i mam nadzieję, że będzie on podróżował. W zespole BTT widać ambicję i świeżość, które wspaniale było zobaczyć osobiście i które będę z zainteresowaniem śledził – wszyscy lubimy obserwować zwycięzców“.
Bruce Marriott, www.dancetabs.com

Sen nocy letniej to komedia, ale nie brak w niej dramatycznych zwrotów akcji, rozdzierających serce zdrad i pomyłek (…). Każda z tych emocji i tak różnych tonacji jest mocno przez choreografa i tancerzy zarysowana. (…) Sen nocy letniej to dojrzały i piękny spektakl. To sukces choreograf(ki) i jej tancerzy".
Jarosław Zalesiński,  „Dziennik Bałtycki“

Więcej o spektaklu Sen nocy letniej - tutaj.

 

ŚWIĘTO WIOSNY
 
libretto i choreografia Izadora Weiss
muzyka Igor Strawiński
scenografia Hanna Szymczak
 
Święto wiosny Weiss to bez wątpienia świetny teatr tańca, zadający pytania i stający do konfrontacji z wielkim wyzwaniem. (…) To przemyślana praca z ekstremalnym efektem - ale ten efekt sprawia, iż ja czuję się tak samo wykorzystany i skrępowany jak ta dziewczyna. (…) Bałtycki Teatr Tańca to utalentowany zespół, prowadzony przez młodą kobietę, której pasją (żeby nie powiedzieć mesjańskim zadaniem) jest tworzenie teatru tańca z głębokim przesłaniem”.
Graham Watts, „Ballet Magazin”
 
„Spektakl w warstwie fabularnej jest zdecydowanym protestem przeciwko przemocy, zniewoleniu i uzależnieniu kobiety od partnera. Weiss traktuje temat bardzo emocjonalnie. Spektakl ma sporo interesujących walorów, jest dynamiczny, zwarty, choreografka sprawnie operuje zespołem, szczególnie męskim. Wyraziście rysuje charaktery poszczególnych postaci (…) i na pewno nie pozostawia widza obojętnym”.
Barbara Kanold, „Gazeta Wyborcza”
 
Więcej o spektakli Święto wiosny - tutaj.
 
 
Bilety: