zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Holland Dance

 
muzyka Dirk Haubrich
choreografia Jiří Kylián, Michael Schumacher
scenografia Walter Nobbe
kostiumy Joke Visser
fryzury Tina Tuit
światła Kees Tjebbes, Ellen Knops
 
premiera luty 2008
 
czas trwania 55 min.
 
 
obsada:
 

Patrick Marin, Sabine Kupferberg, David Krugel, Cora Bos-Kroese, Vaclav Kunes, Rei Watanabe

 
 
O spektaklu:
 
Zaczęło się od bardzo prostego pomysłu zainicjowanego przez Holland Dance Festival. Improwizator tańca, Michael Schumacher i tancerka, Sabine Kupferberg, mieli stworzyć duet oparty na improwizacjach opracowanych podczas ich wspólnej pracy przy The Moment (Nederlands Dans Theater, 2001). Pomysł urósł jednak do znacznie większego projektu, opartego na Last Touch Jiříego Kyliána (Nederlands Dans Theater, 2003). I tak powstał spektakl Last Touch First, w którym Kupferberg i Schumacher występują z Corą Bos-Kroese, Paulą Sanchez, Davidem Krugel i Václavem Kunešem (wszyscy są byłymi tancerzami Nederlands Dans Theater).

Last Touch First to, według słów krytyka tańca Ingrid van Frankenhuyzen, intymne i wstrząsające przedstawienie, w którym desperacja, szaleństwo i samotność poruszają dusze sześciu bohaterów. Przez niemal godzinę tancerze poruszają się w bardzo wolnym tempie, a całość usytuowana jest w XIX-wiecznej atmosferze przypominającej groteskowe sztuki Antoniego Czechowa.
 
 

Ceny biletów:

  SEKTOR A SEKTOR B SEKTOR C
Last Touch First (Holland Dance)  100 zł 70 zł 50 zł