zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

spektakle Izadory Weiss

CZEKAJĄC NA...

muzyka Philip Glass, Antonio Vivaldi, Marin Marais, Kronos Quartet,
George Gershwin (Summertime w wykonaniu Janis Joplin)
libretto, montaż muzyki, inscenizacja i choreografia Izadora Weiss
 
pokaz przedpremierowy
 
czas trwania 40 min
 
 
obsada 7, 8,10 czerwca 2014:
 
Franciszka Kierc
Beata Giza
Sayaka Haruna
 
Michał Łabuś
Filip Michalak
Oscar Pérez Romero
 
  

 
"W naszym spektaklu opowiadamy o tych, którzy czekają. Opowiadamy o napięciu, jakie rodzi się podczas oczekiwania. Każde napięcie komplikuje relacje pomiędzy ludźmi. Bycie razem ulega nieustannym przemianom. Nic nie może być stabilne, kiedy każda monada oczekuje na więcej, niż zostało jej dane, więcej, niż może sama wywalczyć w konfrontacji z pragnieniami innej monady. Nasz spektakl nie jest jednak traktatem filozoficznym o pomysłach Leibnitza i Hegla, którego triadę wykorzystujemy tylko do obserwowania jak miłość pomiędzy dwojgiem ludzi rodzi własne zaprzeczenia. To przeciwieństwa, które poprzez inne osoby zamieszane w życie dwojga, kreują uspokajające zmysły trójkąty i ich kombinacje. Interesuje nas konflikt pomiędzy uczuciem domagającym się wierności, a seksualnością niespokojną i wiecznie poszukującą nowej zdobyczy. Nie można opowiedzieć o tym lepiej, niż przy pomocy instrumentu, jakim jest teatr tańca, gdzie odwieczne relacje pomiędzy ciałami stają się czystą poezją".
Izadora Weiss
 
Wybrane recenzje - tutaj.

Multimedia - zobacz fragment spektaklu.

 

ŚWIĘTO WIOSNY
 
muzyka Igor Strawiński
libretto, inscenizacja i choreografia Izadora Weiss
scenografia Hanna Szymczak
reżyser świateł Piotr Miszkiewicz
asystent scenografa Anna Cierpiał

premiera
21 marca 2011 w Teatrze Narodowym w Warszawie
25 marca 2011 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku

czas trwania 35 min

 

obsada 7, 8, 10 czerwca 2014:

Amelia Forrest
Beata Giza
Tura Gómez Coll
Franciszka Kierc
Natalia Madejczyk
Agnieszka Wojciechowska
Paulina Wojtkowska

Michał Łabuś
Bartosz Kondracki
Hodei Iriarte Kaperotxipi
Radosław Palutkiewicz
Filip Löbl
Daniel Flores Pardo
Oscar Perez Romero

Operator kamery: Sebastian Ćwikła 

 

Przesłanie spektaklu związane jest z powszechną dzisiaj walką demokratycznych struktur globalizującego się społeczeństwa o odbudowanie prawdziwie partnerskich relacji między kobietą i mężczyzną i oczyszczenie terenu walki płci z męskiego szowinizmu i przemocy. Traktowanie kobiety jako przedmiotu służącego zaspokojeniu seksualnych potrzeb i fantazji wciąż jest tematem bolesnym. Przy niezmiennie brzmiących deklaracjach o równouprawnieniu i szacunku dla płci słabszej wciąż widzimy wokół nas niezliczone akty przemocy i pogardy wynikające nie tylko z patologicznych odruchów poszczególnych osobników, ale z powszechnego przyzwolenia, tradycji i kultywowania fałszywych wartości. Nasze Święto wiosny jest gwałtownym znakiem sprzeciwu wobec takiego stanu rzeczy.

Spektakl Święta wiosny BTT stał się kolejnym wydarzeniem w intensywnym życiu artystycznym naszego teatru i głębokim przeżyciem dla każdego widza. Ten niezwykły spektakl zrobił furorę na festiwalach w Bielefeld i w Bangkoku, a także na wszystkich scenach gdzie jest pokazywany.
 
Wybrane recenzje - tutaj.

Multimedia - zobacz fragment spektaklu.

 

Mecenasi:

audi święto wiosny

      miasto gdańsk