zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

BTT


Znamy dokładną datę występu BTT na Festiwalu w Turcji

Znamy już dokładną datę występu Bałtyckiego Teatru Tańca na festiwalu w Turcji.

BTT wystąpi 31 maja 2014 roku w siedzibie teatru Harbiye Muhsin Ertuğrul Theatre. Zespół pokaże spektakl Sen nocy letniej Izadory Weiss dwukrotnie - o godz. 15.30 i 20.30.

 

O spektaklu Sen nocy letniej:

Izadora Weiss postanowiła ułożyć swoją choreografię do muzyki Gorana Bregovicia, tak innej od jej dotychczasowych wyborów wypełnionych barokiem i delikatnymi utworami nasyconymi brzmieniem gitar i wiolonczel. A jednak niestrudzone poszukiwania najróżniejszych kompozycji kultowego Bregovicia przyniosły zaskakujący rezultat i wydaje się, jakby to on sam napisał specjalną muzykę do ułożonych przez Izadorę scen.

Artystka stara się dochować maksymalnej wierności Szekspirowi i jego magicznej opowieści o miłości i seksie i chce opowiedzieć najdokładniej, jak się da, w języku tańca to arcydzieło teatralne. Do współpracy zaprosiła naszą wspaniałą kreatorkę mody Gosię Baczyńską, której finezja i fantazja są w stanie sprostać tak karkołomnemu zadaniu jakim jest dzisiaj Sen nocy letniej, wystawiany setki razy na wszystkich scenach świata. Kostiumy Baczyńskiej stanowią starannie przemyślaną kompozycję tworzącą świat mitycznego lasu bez pomocy dekoracji czy projekcji. Choreografia tworzona jest dla zespołu, gdzie każdy tancerz i tancerka to cały świat ludzkich emocji i bogactwa osobowości. Główną siłą tego przedsięwzięcia są tancerze BTT  wyspecjalizowani w zadaniach teatralnych. Obsadzenie ich we właściwych rolach i poprowadzenie ich w taki sposób, by wydobyć ich zalety i umiejętności taneczne, to jeden z największych sukcesów Izadory Weiss na przestrzeni kilku lat prowadzenia tego znakomitego zespołu, który skupił na sobie uwagę znawców w Polsce i w Europie.