zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

BTT


Beata Giza

 

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. W roku 1998 otrzymała stypendium artystyczne Fundacji Balet. Po ukończeniu szkoły pracowała w Operze Wrocławskiej jako solistka baletu. W latach 2005–2006 była solistką zespołu baletu w Theater Görlitz, a od roku 2006 do 2008 Opery Nova w Bydgoszczy.

Tańczyła partie Klary w Dziadku do orzechów, Odylii w Jeziorze łabędzim, Aurory w Śpiącej królewnie, Primabaleriny w Paquicie, Amorka i Flory w Don Kichocie, tytułową rolę w Królewnie Śnieżce. Wykonywała także partie solowe m.in. w spektaklach Carmina burana, Chopin, Reigen, Synapsis.

Od kwietnia 2008 jest solistką BTT.
Aktualnie można ją zobaczyć w spektaklach Romeo i Julia, Święto wiosny, Czekając na…, Windows, Out, Sen nocy letniej, Light, Body Master, Burza Izadory Weiss, Sen Wojciecha Misiuro, Kopciuszek Eugenio Scigliano, Chopinart Emila Wesołowskiego, No More Play, Falling Angels Jiříego Kyliána oraz Clash Patricka Delcroix.

Laureatka Nagrody Teatralnej Prezydenta Miasta Gdańska za kreację w balecie Chopinart oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury za rok 2010 dla najlepszej tancerki, za rolę w spektaklu Chopinart oraz partię Białej w spektaklu Out.  W 2013, z okazji 31. Międzynarodowego Dnia Tańca, otrzymała ministerialną odznakę honorową "Zasłużony Kulturze Polskiej".