zamknij

Spotkanie organizacyjne szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca

08-09-2015

 Informujemy, iż zebranie organizacyjne i zapisy do szkoły tańca Bałtyckiego Teatru Tańca odbędą się 21 września (poniedziałek) w budynku Opery Bałtyckiej (wejście od ul. Towarowej) w dużej sali baletowej, grupy dziecięce i młodzieżowe o godz. 17:30 oraz dorośli o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

zamknij
drukuj

Aktualności

Nowy nabór do Szkoły Tańca BTT

14.12.2011

Zapraszamy wszystkich, których pasją jest taniec i ekspresja, na zajęcia prowadzone przez artystów Bałtyckiego Teatru Tańca. Pierwsze zajęcia: 7 stycznia; lekcja pokazowa: 17 grudnia.

Zapraszamy wszystkich, których pasją jest taniec i ekspresja, na zajęcia prowadzone przez artystów Bałtyckiego Teatru Tańca. Pierwsze zajęcia: 7 stycznia; lekcja pokazowa: 17 grudnia (godz. 14.30) na małej sali baletowej (wejście do budynku Opery od ul. Towarowej).

W czasie zajęć uczestnicy poznają różnorodne  techniki tańca oraz wykonują układy choreograficzne do różnych rodzajów muzyki (np. klasyka, funky jazz, muzyka filmowa, muzyka etniczna). Warsztaty pomagają także kandydatom na studia aktorskie w przygotowaniu się do części ruchowej egzaminów wstępnych.

Więcej o Szkole Tańca BTT: tutaj.

czytaj więcej

Głosuj na tancerzy BTT

16.11.2011

Ruszył plebiscyt miasta Gdańska i "Gazety Wyborczej" na Młodego Twórcę w Dziedzinie Kultury 2011. Głosuj na naszych tancerzy- Franciszkę Kierc i Filipa Michalaka!

Ruszył plebiscyt miasta Gdańska i "Gazety Wyborczej" na Młodego Twórcę w Dziedzinie Kultury 2011. Głosuj na naszych tancerzy- Franciszkę Kierc i Filipa Michalaka!

Szczegóły plebiscytu i zasady głosowania:

http://cjg.gazeta.pl/CJG_Trojmiasto/0,121998.html

czytaj więcej

Zapraszamy na spektakle Wojciecha Misiuro

07.11.2011

Już w najbliższy weekend zapraszamy na spektakle Wojciecha Misiuro, Sen i Tamashii.

Już w najbliższy weekend zapraszamy na spektakle Wojciecha Misiuro, Sen i Tamashii.

Chociaż Sen to spektakl bez konkretnej fabuły, niemal niemożliwy do opowiedzenia, jedno jest pewne, podczas sztuki scenę zalewają fale emocji. Przedstawienie opowiada historię o ludziach, którzy śnią, a ich sen składa się z nieprzeciętnych obrazów i mocy ekspresji. W Śnie jest wszystko – dziwaczne postaci, marynarze, prostytutki, cudzoziemcy, bóstwo snu Hypnos i oczywiście oniryczny taniec.

Tamashii to natomiast pełnia prowokacji – Wojciech Misiuro szokuje i operuje plastycznością obrazu. Tu taniec przenosi nas Daleki Wschód. Tamashii to po japońsku dusza, możesz zatem mieć pewność, że właśnie ona będzie głównym tematem sztuki. Misiuro inspiruje się kulturą Japonii, samurajskimi opowieściami Akiry Kurosawy i przedstawia obraz, w którym pełno jest zarówno fizyczności, jak i duchowości.

Więcej o spektaklach:
Sen - http://www.operabaltycka.pl/pl/spektakl/sen
Tamashii - http://www.operabaltycka.pl/pl/spektakl/tamashii

czytaj więcej

Weekend z BTT

11.10.2011

W najbliższy weekend zapraszamy na spektakle Izadory Weiss, Czekając na... oraz Święto wiosny.

W najbliższy weekend zapraszamy na spektakle Izadory Weiss, Czekając na... oraz Święto wiosny.

Spektakl Czekając na…, jak mówi jego autorka, Izadora Weiss, opowiada o napięciu, jakie rodzi się podczas oczekiwania, o napięciu, które komplikuje relacje pomiędzy ludźmi, o ulegającym nieustannym przemianom byciu razem.

Z kolei przesłanie spektaklu Święto wiosny związane jest z powszechną dzisiaj walką demokratycznych struktur globalizującego się społeczeństwa o odbudowanie prawdziwie partnerskich relacji między kobiet i mężczyzną i oczyszczenie terenu walki płci z męskiego szowinizmu i przemoc.

 

czytaj więcej

Bałtyckie Spotkania Teatrów Tańca

30.09.2011

 Zobacz galerię zdjęć: tutaj.

"Zakończyły się pierwsze Bałtyckie Spotkania Teatrów Tańca. Mamy nadzieję, że nie ostatnie. Ten optymizm bierze się z niepodważalnego sukcesu pierwszej edycji, gdzie można było obejrzeć spektakle najlepszych teatrów tańca w Polsce i kilka grup z Europy, wśród których Last Touch First Jiříego Kyliána, w wykonaniu jego  tancerzy, było prawdziwą sensacją. Być może trudna w odbiorze i szalenie ekstrawagancka choreografia mistrza z Hagi zbulwersowała tych, którzy wybrali się na tańce w dosłownym znaczeniu tego terminu, ale wrażliwi i dociekliwi widzowie przeżyli prawdziwą ucztę duchową pod zabytkowym stropem Opery Bałtyckiej.

Następnego dnia odbył się panel dyskusyjny na temat współczesnego teatru tańca z udziałem Jiříego Kyliána, pani dyrektor Instytutu Tańca Joanny Szymajdy i wybitnej znawczyni tańca Jadwigi Majewskiej. Mistrz dzielił się z miłośnikami sztuki tańca swoimi przemyśleniami i doświadczeniem w pracy ze wszystkimi najwybitniejszymi choreografami naszych czasów na świecie. Przeżyliśmy tego dnia wielkie wzruszenie i radość, kiedy po obejrzeniu wieczorem premiery Bałtyckiego Teatru Tańca Czekając na... i Święta wiosny, w choreografii Izadory Weiss, wyraził swój podziw dla naszej pracy i wyrazy uznania dla naszych młodych artystów i ich szefowej. Dowodem tego podziwu była jego deklaracja przygotowania z nimi następnej premiery. Tym samym BTT dołączy do nielicznej grupy teatrów tańca na świecie dysponujących w swoim repertuarze choreografią Kyliána, a Izadora Weiss do grona choreografów, którzy mają zaszczyt znaleźć się u boku mistrza w jednym wieczorze. To wydarzenie odbędzie się już w maju 2012 i będzie się składało z choreografii Kyliána do muzyki Mozarta i choreografii Weiss do muzyki napisanej specjalnie dla niej przez Leszka Możdżera.

Następne Bałtyckie Spotkania Teatrów Tańca będą owocowały kolejnymi dowodami znaczenia naszego teatru i regionu na mapie kultury. Mam pewność, że warto te Spotkania organizować i zabiegać o poparcie dla nich nie zrażając się oporem lokalnych środowisk. Wszystkim nam wyjdzie to na dobre, bo BTT to wspaniałe wieczory dla każdego mieszkańca Trójmiasta, który kocha taniec i teatr na najwyższym poziomie".

Marek Weiss

czytaj więcej

Owacje dla BTT

29.08.2011

W ubiegłym tygodniu na poznańskim festiwalu tańca BTT zaprezentował dwa spektakle, Czekając na… oraz Święto wiosny. Oba przedstawienia spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności.

Środowy wieczór, podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Poznaniu, należał do Bałtyckiego Teatru Tańca. Nasi tancerze zaprezentowali dwa spektakle Izadory Weiss, które spotkały się z gorącym aplauzem publiczności.

Wieczór otworzył premierowy pokaz spektaklu Czekając na…, który, jak mówi jego autorka, opowiada o napięciu, jakie rodzi się podczas oczekiwania, o napięciu, które komplikuje relacje pomiędzy ludźmi, o ulegającym nieustannym przemianom byciu razem.

Drugim spektaklem Bałtyckiego Teatru Tańca było Święto wiosny, którego premiera odbyła się wiosną na scenie Teatru Narodowego w Warszawie.
 

czytaj więcej

Czekając na.. i Święto wiosny w Poznaniu

17.08.2011

Czekając na …, spektakl Izadory Weiss, to najnowsza premiera Bałtyckiego Teatru Tańca. Odbędzie się ona 24 sierpnia podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Poznaniu. Na festiwalu BTT zaprezentuje także spektakl Święto wiosny.
 

Czekając na …, spektakl Izadory Weiss, to najnowsza premiera Bałtyckiego Teatru Tańca. Odbędzie się ona  24 sierpnia 2011 w  Auli Artis (ul. Kutrzeby 10) o godz. 21.00 podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Poznaniu.

O spektaklu opowiada Izadora Weiss: W naszym spektaklu opowiadamy o tych, którzy czekają. Opowiadamy o napięciu, jakie rodzi się podczas oczekiwania. Każde napięcie komplikuje relacje pomiędzy ludźmi. Bycie razem ulega nieustannym przemianom. (…) Interesuje nas konflikt pomiędzy uczuciem domagającym się wierności, a seksualnością niespokojną i wiecznie poszukującą nowej zdobyczy. Nie można opowiedzieć o tym lepiej, niż przy pomocy instrumentu, jakim jest teatr tańca, gdzie odwieczne relacje pomiędzy ciałami stają się czystą poezją.

Na festiwalu Bałtycki Teatr Tańca zaprezentuje także podczas swojego wieczoru spektakl Święto wiosny, którego premiera odbyła się w marcu br. w Teatrze Narodowym w Warszawie.

czytaj więcej

BTT na festiwalach w Warszawie i Bytomiu

21.06.2011

We wtorek, 28 czerwca BTT wystąpi na festiwalu w Warszawie, gdzie odbędzie się przedpremierowy pokaz spektaklu Izadory Weiss, Czekając na... W czwartek na festiwalu w Bytomiu BTT pokaże spektakl Wojciecha Misiuro Tamashii.
 

We wtorek, 28 czerwca Bałtycki Teatr Tańca wystąpi na VII Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania w Warszawie. Na festiwalu odbędzie się przedpremierowy pokaz najnowszego spektaklu Izadory Weiss, Czekając na...

Spektakl, do muzyki Philipa Glassa, Antonio Vivaldiego, Marina Marais, Kronos Quartet i Janis Joplin, opowiada o tych, którzy czekają. Opowiada o napięciu, jakie rodzi się podczas oczekiwania, o byciu razem, które ulega nieustannym przemianom, o konflikcie pomiędzy uczuciem domagającym się wierności, a seksualnością niespokojną i wiecznie poszukującą nowej zdobyczy…

Na Festiwalu Zawirowania spektakl  Czekając na.. zostanie pokazany publiczności po raz pierwszy. Jego oficjalna premiera odbędzie się  24 sierpnia na Festiwalu Teatrów Tańca w Poznaniu.

Dwa dni później, 30 czerwca, Bałtycki Teatr Tańca w ramach XVIII Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu zaprezentuje spektakl Wojciecha Misiuro, Tamashii.

Wojciech Misiuro szokuje i prowokuje w swoim spektaklu, operuje specyficznym językiem ekspresji, nie unika nagości, która nie tylko nie ma nic wspólnego z pornografią, ale urzeka widza plastyką tworzonych obrazów. Choreografia jest inspirowana kulturą japońską. Tancerze wykorzystują w tańcu techniki tańca japońskiego i tym samym przenoszą widza na Daleki Wschód.

W Gdańsku oba spektakle będzie można obejrzeć podczas Bałtyckich Spotkań Teatrów Tańca (Czekając na.. - 11 września, Tamashii - 16 września).
 

czytaj więcej

Przerwa urlopowa - kasy Opery Bałtyckiej

20.06.2011

 

Kasy Opery Bałtyckiej czynne będą po przerwie urlopowej, od 9 sierpnia 2011.
W czasie przerwy urlopowej można jednak dokonywać rezerwacji biletów telefonicznie lub mailowo.

Kasy Opery Bałtyckiej czynne będą po przerwie urlopowej, od 9 sierpnia 2011(w godz. wt.-pt. 12-19, sob. 14-19).

Jednocześnie informujemy, że przed 9 sierpnia można dokonywać rezerwacji biletów telefonicznie (tel. 58 763 49 06) w godz. 9-14 lub mailowo (rezerwacje@operabaltycka.pl). Rezerwacje dokonane w tym czasie należy odebrać w dniach od 9 do 18 sierpnia.

Rezerwacje na spektakle odbywające się w ramach Bałtyckich Spotkań Teatrów Tańca, dokonywane przed 9 sierpnia 2011 należy odebrać do 17 sierpnia 2011.

czytaj więcej

Na koniec sezonu...

13.06.2011

19 czerwca Opera Bałtycka kończy sezon 2010/201. O godz. 19 ostatni spektakl w tym sezonie oraz pożegnanie tytułu Eurazja, a wcześniej uroczyste zakończenie zajęć Szkoły Tańca BTT, a także operowe Bakalie. Zapraszamy

 
19 czerwca Opera Bałtycka kończy sezon 2010/2011
- na ten dzień przygotowaliśmy dla wszystkich naszych wiernych widzów sporo atrakcji.

O godz. 19 ostatni spektakl w tym sezonie oraz pożegnanie tytułu Eurazja. Niezwykłego spektaklu Izadory Weiss do muzyki m.in. Bacha, Nigela Kennedy’go i zespołu Kroke, Bruno Coulaisa z filmów Don Juan i Himalaya, Lisy Gerrard, Michała Lorenca, zespołu Yamato i oryginalnej muzyki tybetańskiej.

Wcześniej, o godz. 12 rozpocznie się na scenie Opery Bałtyckiej uroczyste zakończenie zajęć Szkoły Tańca Bałtyckiego Teatru Tańca. Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkole zapraszamy na pokazy przygotowane przez uczestników wszystkich grup wiekowych szkoły tańca.

Niemal przez cały dzień (godz. 11-18) trwać będą operowe Bakalie. W ten dzień w Operze Bałtyckiej zagości moda i dezajn. Będzie można zakupić zarówno stroje operowe i baletowe ( w ramach wyprzedaży kostiumów Opery Bałtyckiej), jak i nabyć ubrania i wiele innych gadżetów naszych trójmiejskich i polskich projektantów i artystów.

Na wszystkich odwiedzających Operowe Bakalie w kasie Opery Bałtyckiej czeka specjalna oferta cenowa na bilety ostatniego spektaklu Eurazja.

 

czytaj więcej